Сюжеты

Iisraeli ekspert: Venemaa tegi mõttetuks liikmelisuse NATOs

Venemaalt võiks praegu olla vaid üks kõne Euroopale: alguses – kõikide NATO baaside väljaviimine Ida-Euroopast ning seejärel – NATO laialisaatmine. Selline on endise Iisraeli eriteenistuse Nativ juhi Jakov Kedmi seisukoht.

Iisraeli eriteenistuse Nativ ekspea Jakov Kedmi arvab, et Vladimiri Putini poolt korraldatud Venemaa uusima relvastuse esitlus peab sundima eurooplasi vaatama ümber oma suhtumist nende riikide liikmelisusse NATOs. Eksperdi arvates teeb uus reaalsus alliansi kaitsesüsteemi absoluutselt kasutuks. Sellest rääkis ta saates „Pühapäevane õhtu Vladimir Solovjoviga“ telekanalis „Rossija“.

„Mida näitas Putini esinemine? Et kogu NATO kaitsesüsteem on absoluutselt kasutu. See ei suuda midagi teha… Samal ajal kui Venemaa jõudis kõrgeima julgeolekutasemeni kogu oma ajaloos… Ning kõne Euroopaga võib olla ainult ühest. Alguses – kõikide NATO baaside väljaviimine Ida-Euroopast. Ning seejärel – NATO laialisaatmine… Ning kõne sellest – millal tahate,“ ütles Kedmi.

„Nagu Kuuepäevase sõja ajal araablastele öeldi: „Siin on teile telefoninumber – kui tahate rahust rääkida, helistage,“ lisas Iisraeli ekspert.

RUS: Израильский эксперт: Россия лишила членство в НАТО всякого смысла

Сюжеты

Загрузка...