.

Новости

Народное гулянье в ЭССР
© Rahvusarhiivi filmiarhiiv

Tallinna linnaosa vanem pajatas pereväärtuste hävitamisest NSVLis

NSVLi ajal ühinesid eestlased pereväärtuste ümber „trotsist okupatsioonivõimu vastu“, väidab Tallinna Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson.

Pealinna Haabersti linnaosa vanemal Marek Jürgensonil on teavet sellest, et NSVLi ajal „üks põhiprintsiipe oli traditsioonilise pere hävitamine“. Sellest rääkis ta oma personaalses blogis.

„Kommunistliku doktriini, mille tingimustes 50-aastase okupatsiooni ajal elasime, üks põhiprintsiipe oli traditsioonilise pere hävitamine ning selle asemele kollektiivsete ühenduste loomine,“ kirjutab Jürgenson, kes ise on sündinud 1977. aastal.

Tema sõnul „kõige tulihingelisemate kommunistide unistustes asendati perekonnad kommuunidega, kus polnud abikaasasid, vaid võrdsete õiguste ning kohustustega seltsimehed ning lapsi kasvatati ühiselt“.

Edasi kirjutab ta, et kommunistlik propaganda mõjutas eestlasi mitte nii nagu oodati – ei hävitanud, vaid hoopis vastupidi „aitas jõudsalt kaasa perekonna tugevnemisele“.

„Trotsist okupatsioonivõimu vastu käitusid eestlased just vastupidi, peret hoides ja lapsi kasvatades,“ rääkis Jürgenson.

RUS: Глава таллинского района поведал об уничтожении в СССР семейных ценностей

В Эстонии подвели итоги акции «Поможем ветеранам в преддверии 9 мая!»«Россия сегодня» инициировала акцию в поддержку главы портала РИА Новости Украина
vott.ru

Новости

Загрузка...